АКТУЕЛНО

ЗА ОБЈАВЕНИОТ ИСКАЗ НА КАМЧЕВ ОД ИСТРАГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАЈАВУВА ИСТРАГА

„Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција најостро го осудува објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за предметот „Рекет“, кои...

ИНТЕРВЈУА

Парите за „Рекет“ се дадени во готовина, во два наврата

Во истрагата Обвинителството ќе истражува дали целта била да се поткупат обвинители или само да се искористи влијанието на првоосомничениот врз јавен обвинител, вели...

Јанева ќе конкурира за уште еден мандат на чело на СЈО

Обвинителке, во моментов најактуелни се разговорите што ги водат политичките партии за законот за јавно обвинителство, а најспорна точка во овој закон е статусот...

СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

КОЛУМНИ

ЌЕ ИМА ИСТРАГА ЗА ИСКАЗОТ НА КАМЧЕВ, АМА МОРА ДА ИМА...

Објавата на исказот мора да има разрешница од најмлалку две причини: Првата е тоа што мора еднаш засекогаш да се запре со истекување на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ЌЕ ИМА ИСТРАГА ЗА ИСКАЗОТ НА КАМЧЕВ, АМА МОРА ДА ИМА...

Објавата на исказот мора да има разрешница од најмлалку две причини: Првата е тоа што мора еднаш засекогаш да се запре со истекување на...