ШЕСТ ЛИЦА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ДЕМОЛИРАЊЕ И ПРЕТЕПУВАЊЕ

159

Петмина мажи и една жена се осомничени дека сториле кривично дело насилство, односно дека во петокот влегле во куќа, на улица „Морава“, каде и го сториле делото за коешто се товарат од скопското Обвинителство.
Според инфомациите на Обвинителството лицата биле на возраст од 19 до 42 години. Тие, секири, ножеви, рачки од секири и други предмети започнале да ја демолираат куќата, а на еден од присутните во домот, со нож, му нанеле убодна рана, а дригите биле удирани со тупаници и клоци. За сите осомничени од судија на претходна постапка е побарано да изрече мерка притвор.​​

Спонзорирано