ИСТРАГА ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ ПОСЕДУВАЛ 4,5 КИЛОГРАМИ ХЕРОИН

121

Скопското Основно јавно обвинителство отвори истрага за 37-годишен скопјанец, за кривично дело: неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.
Сега веже осомничениот, вчера на булеварот „Босна и Херцеговина“ во Скопје, кај себе држел држел 4.461,6 грама хероин, спакуван во девет правоаголни пакувања. Дрогата била пронајдена при личен преглед, во ранецот на осомничениот и веднаш е одземена.
Со бараето за отворање истрага Обинителството до судот доставило и барање за изрекување мерка притвор.

Спонзорирано