ИСТРАГА ЗА ЧЕТИРИ ЛИЦА ПО ЗАПЛЕНА НА 20 КИЛОГРАМИ МРИХУАНА

229

Четири лица се осомничени за поседување на 20 килограми марихуана и за нив е отворена кривична истрага.
Зплената на дрогата, проценет н 70.000 евра, доаѓа по двомесечна предистрага, а освн марихуаната полицијата запленила и три автомобили, поголема сума на пари, мобилни телефони и сим картички.
Како што потврдуваат од Обвинителството за гонење на организиран кримисал и корупција за осомничените ќе се води пстапа за сторено кривично дело: неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, како и тоа дека за сите нив е побаран притвор.

Спонзорирано