Притвор за гостиварец заради поседување 6,5 грама марихуана

    933

    Гостиварското обвинителство отпочнало кривична постапка против жител на селото Долна Бањица, а поради постоење основано сомнение дека е сторено кривичното дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.
    Сега осомничениот, инаку момче на возраст од 24 години, на 31. минатиот месец набавил 6,5 грама марихуана. Дрогата му била пронајдена по извршен личен претрес, а на момчето му е изречен и 30 дневен притвор.

    Спонзорирано