Поранешен пратеник на НСДП пробал да упадне во системот на Централен регистар

1502

Полицијата го привела синоќа поранешниот пратеник на НСДП Љубомир Јосифовски. Тој бил однесен на информативен разговор во полициската станица „Беко“.

Јосифовски, според информациите, бил приведен поради обид за неовластено влегување во комјутерскиот систем на Централниот регистар – институција во која актуелната директорка Марија Бошковска – Јанковски исто така е од редовите на НСДП.

Јосифовски, на последниот конгрес на НСДП, имаше амбиции да го замени Тито Петковски на челната функција во партијата.

Спонзорирано