Истрага за лице кај кое беше пронајден еден килограм марихуана

    472

    Полициски службеници, на девети овој месец, во близина на село Грачани, забележале сомнително лице коешто управувало моторцикл, без регистарски таблици. Тие го запреле возачот за да го легитимираат, но тој се во бегство. Полицајците успеале да го стигнљат бегалецот, а по извршен претрес кај него, поточно под тренерката, била пронајдена една кеса еден килограм марихуана. Сега осомничениот, инаку 22-годишен скопјанец, дрогата ја набавил и ја држел неовластено заради натамошна препродажба. За ова лице веќе е отворена истрага, а му бил изречен и притвор.

    Спонзорирано