Жител на Студеничан обвинет за поседување марихуана

    368

    Скопското Јавно обвинителство поднесе обвинение за нелегална трговија со наркотични дроги за жител на скопското село Студеничани. Според обвинителството, сега „анонимниот-обвинет“, на 13. минатиот месец, во својот дом, во Студеничани, заради продажба држел марихуана во тежина од 137 грама. Дрогата била спакувана во црна полиетиленска кеса.
    Инаку, на обвинетиот за вакво кривично дело не издржува мерка притвот, туку издржува мерка куќен притвор.

    Спонзорирано