Software solutions

СОБРАНИЕТО НА ДОВЕРИТЕЛИ НА „МПМ“ ПОДДДРЖА ПЕТ ОД ОСУМ АУКЦИСКИ ПРОДАЖБИ

Иако биле прифатени пет, од осумтте пакети кои беа ставени на аукциска продажба, за два од нив била донесена одлука да се вратат и...

АДВОКАТОТ ЉУПЧО ШВРГОВСКИ БАРА ДА НЕ МУ СЕ СУДИ НА САШО МИЈАЛКОВ

Бранителот на екс-директорот на УБК се повика на амнестијата дадена од претседателот Ѓерге Иванов, а по него со исто барање излегоа и другите адвокати...

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ДОКАЗИ ЗА ВЧЕРАШНИТЕ ПРОТЕСТИ, А ЌЕ ПРОВЕРУВА И ЗАКАНИ ОД ФЕЈСБУК

Претставници на Основното јавно обвинителство - Скопје денеска одржале работен состанок со претставници од Министерството за внатрешни работи на кој се разговарало за вчерашните...
video

МВР: МАСКИРАНИ ПРОТЕСТАНТИ ГО КАМЕНУВАЛЕ СОБРАНИЕТО И ПОЛИЦИЈАТА

„Во текот на вчерашниот јавен собир во Скопје, пред зградата на Собранието, дел од демонстрантите, од кои голем број маскирани, насилно ја турнаа заштитната...

„ТЕЛЕКОМ“ ИНСТАЛИРАЛ ВО „МПМ“ ДОПОЛНИТЕЛНИ ОПТИЧКИ ВЛАКНА!

Дополнителните оптички влакна и растојанијата изразени во километри само ги подгреваат сомнежите дека новинарите на „Дневник“, „Утрински весник“ и „Вест“, но и другите вработени,...

НОВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЕКС-РАКОВОДИТЕЛИТЕ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ

Со пријавата за злоупотреба на службената положба, односно на незаконска исплата на 38.221.176 денари, освен Мими Ѓорѓиевска-Илиевска и Дарко Башевски, опфатени се членови на...
video

Интервју со Љубомир Михајловски – Џанго

Сите му го знаат прекарот, некогаш оперативец на терен и прв полицаец, денес вешт и искусен во адвокатските води - Љубомир Михајловски – Џанго,...

СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА НЕ ДОЗВОЛИ УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ ЗА ЃОКО ПОПОВСКИ

Кривичен совет на Апелавиониот суд, по вчерашното заседание, донесе решение со кое се ортфрла барањето на поранешниот помошник министер за внатрешни работи, Ѓоко Поповски,...

ЗАТВОР ЗА ДВАЈЦАТА ОБВИНЕТИ КОИ ПРИЗНАА ВИНА ЗА НААСИЛСТВОТО ОД 27 АПРИЛ

Обвинетиот Цејо Георгиевски, и покрај признание на вина, денеска беше осуден на затворска казна во траење од една година и два месеца, а Стојан...

Александар Василевски – Нинџа сам се пријавил во Кривичниот суд

Кривичниот суд денеска потврди дека Александар Василевски - Нинџа, еден од осомничените за насилствата  во Собраниетона 27 април 2017 година, сам се пријавил во судот и...